מצבעים מטורפים לחברי האתר! מזון איכותי לכלבים במחיר הזוי!

מוזיקה לכלבים

בהרבה מהפנסיונים לכלבים מציעים שרותי טלוויזיה ושירים לכלבים, האם באמת תורמת המוזיקה לחייו של הכלב? האם כלבים בכלל שומעים את מה שאנו שומעים? האם כלבים מזהים שהמוזיקה שהם שומעים זה מוזיקה או שלדידם זה רק ערבוב צלילים השווה לקולות שמשמיע כלי המתגלגל במדרגות?

אז ראשית יש להקדים שתווך שמיעת גלי הקול של כלבים גדול בהרבה מהתווך שלנו בני האדם, שבעוד בני האדם שומעים תדרים של גלי קול בין 20 ל – 20,000 יחידות הרץ, הכלבים שומעים בין 1 ל – 40,000 יחידות הרץ, נמצא שהכלבים שומעים הרבה יותר צלילים מבני האדם, נתון זה סקרן הרבה חוקרים, שמא המוזיקה משפיעה על הכלבים הרבה יותר ממה שאנו חושבים, ועוררה את סקרנותם להביאם לחקור הדבר.

מחקר שנעשה ע"י באומן והחברה הסקוטית למען מניעת אכזריות לחיות בשיתוף עם אוניברסיטת גלאזגו (Bowman and the Scottish Society for Prevention of Cruelty to Animals in collaboration with the University of Glasgow), העלתה ממצאים מדהימים שבאמת מוזיקה משפיעה על כלבים הרבה ממה שהחברה מבינה, ואפי' טעמם של הכלבים הפתיע רבים.

המחקר גילה שכלבים נרגעים ממוזיקת רגאיי ורוק קל, יותר מהמוזיקה הקלאסית [כנראה שהשם בטהובן לכלב לא היה מוצלח כ"כ], ומאידך מצאו שמוזיקת רוק מעוררת חרדה אצל הכלבים ומתבטאת בסימני עצבנות גופניים.

ה'פופ' לא כ"כ פופולארי אצל הכלבים, והמחקר הראה שאין לה השפעה כמעט על הכלבים [המוזיקאים לא לבד].

הנה נמצא שאכן כלבים שומעים מוזיקה [ואפילו יותר טוב מבני האדם] ומבחינים בה, המוזיקה אכן משפיעה על הכלבים בין לטובה בין לרעה, אז בפעם הבא שאתם קונים דיסק חדש [למי שזוכר שיש דבר כזה לשלם על מוזיקה שמישהו השקיע עליה] אולי נתחשב בחבר על ארבע שלנו, ונביא איזה מוזיקת רגאי חדשה או שנבחר גם אנחנו ליהנות מאיזה נוסטלגיה ישנה בשמיעת שיר של בוב מארלי, ודרך אגב כבר יתבאר ויתקבל משמעות יותר למה שהתכוון המשורר באומרו no woman no cry :).

בחלק הפנסיונים לכלבים יש שנותנים שרותי מוזיקה, ומסתמא הם מכירים את המחקר דלעיל, ולכן אפשר לשפר את חוויתם ע"י מוזיקה מרגיעה, מ"מ תמיד כדאי לוודאות שאכן מכירים את המחקר, שאם לא כן, הרי ישנו תמיד חשש שבעל הפנסיון במשבר שנות החמישים ופתאום התחיל לשמוע מטליקה בטעות [Nothing Else Matters לא נחשב].

 

 

 

 

לפנק את הכלב
ולפנק את הארנק!

מזון לכלבים במחירים הנמוכים ביותר בשוק!

לפנק את הכלב
ולפנק את הארנק!

מזון לכלבים במחירים הנמוכים ביותר בשוק!

דילוג לתוכן